Kategorie
Bez kategorii

Uwaga! Będę tłumaczył sens projektu. Tylko dla wytrwałych.

Nagranie płyty autor PLues X (Piotr Fliciński), tytuł: „deConstruction of Bar’s bLues”
    Muzyczny eksperyment na materii bluesowego boxa. Na świecie co roku wydaje się setki, a może nawet tysiące płyt, która opierają się na tzw. tutaj bluesowym boksie, czyli strukturze I-IV-V (tonika, dominanta, subdominanta). Autor projektu ma zamiar „zrzucić” z siebie ten powtarzający się schemat, odwołując się do znanej przede wszystkim w architekturze, sztukach plastycznych i literaturze idei dekonstrukcjonizmu, najbardziej chyba znanemu w ostatnich czasach w pracach Jacquesa Derridy. Derridiańska filozofia oddziałuje przede wszystkim w sztuce postmodernistycznej, która cechuje się fragmentaryzmem, przełamywaniem symetrii i rozpoznanych już struktur itp. (nie bez znaczenia jest tu dalekie odwołanie do P. Picassa).
     Założeniem autora jest album koncepcyjny, który właśnie ma rozbić strukturę bluesa, nie eliminując jego swoistego odbioru mantrycznego. Całość opatrzona będzie tekstami napisanymi i zaśpiewanymi, wypowiedzianymi w polszczyźnie (niewulgarnej). W partiach basowych wspomoże autora, być może, Przemysław Ślużyński.
   Założeniem koncepcyjnym jest oparcie się na tematach bez rozbudowanych partii solowych i  intertekstach mniej znanych tematów starszych bluesowych artystów (np. R. Johnson).  Wykorzystywane będą loopery (3-ścieżkowy wokalny z urządzenia TC-Helicon Voicelive 3), gitarowy (2-ścieżkowy z urządzenia Boss). Większość urządzeń autor pozyskał ze środków własnych (kredyty) oraz zebranych na Patronite.pl (https://patronite.pl/PLuesX). Staram się o stypendium ZAIKS-u. Miałoby ono pokryć zakup loopera gitarowego, automatu perkusyjnego Beat Buddy wraz z footswitchem i przewodem midi oraz opłacenie studia nagrań.

   Projekt nie ma celu komercyjnego, a artystyczny. Jego zakończenie planowane jest na grudzień 2021 roku (niestety, COVID:), więc tak z ostrożności. Efektem mają być koncerty w mniejszych miastach polskich. Mam nadzieję, że uda mi się namówić mojego kolegę, freelancera fotografika, by stworzyć multimedialne przedstawienia.

Pedro Decostruktovar – na pohybel wszystkim P.T. hejterom

Autor: PLues X deConstruktor

Właściwie to mnie nie ma. Piszę, poprawiam, komponuję i staram się każdego dnia przebudzić się do życia. Różnie to bywa... Gubię się we współczesności, a wygląda, że dobrze sobie radzę. Mam kłopot z brakiem kultury i merkantylizacją relacji międzyludzkich. Ale JESTEM.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s