Kategorie
Bez kategorii

Schody w poziomie, lekko opadające, czyli Stairway to unhuman being

W głowie ci szumi i nie przestanie, bo nie wiesz, czy przewodnik wzywa cię, byś się przyłączył.

Droga pani, czy nie słyszysz wiatru i czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje schody opierają się na szepcie wiatru. Idąc tą drogą, nasze cienie wyższe niż nasze dusze, widzimy panią, którą wszyscy znamy. Lśni białym światłem i chce pokazać, jak wszystko przemienia się w złoto.

A jeśli słuchacie uważnie, w końcu dotkniecie melodii, w której wszyscy są jednością, a jedność wszystkim. Skamienieć, by nie potoczyć się.

Gdy idziesz i Twoja ręka wysunięta do przodu nie jest Twoją ręką, nie wiesz, czy to ten świat, w którym żyjesz, czy może wyobrażony odblask z miliona luster. Doświadczenie podpowiada, by nie szukać prawdziwego odbicia, ale zaakceptować to, które wydaje się najbardziej prawdopodobne.

A… jeszcze jedno jest ważne – nikt, ale to nikt nie rozumie tego, że takie obrazy są dla Ciebie na porządku dziennym i więcej casu zajmuje Ci zmierzanie się z ułudą niż poszukiwanie jakichkolwiek rozwiązań, wykonywanie jakichkolwiek prac, mówienie do kogokolwiek. Gdyby wszystko, co dotkniesz, zmieniało się, przemieniało się w coś, wtedy łatwo by w tym całych chaosie znaleźć choć na chwilę porządek.

A tak z dnia na dzień schodzisz, schodzisz, to tylko jeden kierunek, wektor w nieskończoność, ale zawsze pod osią X i nigdy do niej równoległy. Szukasz jedności, porozumienia – tego nie będzie w Twoim świecie, ktoś weźmie pod uwagę, że nagle nie możesz zrobić tego, co wykonywałeś przez tyle lat – po prostu się nie nadajesz.

YOU ARE FIRE!!!

to brzmi mi w uszach, choć idei mam więcej niż gwiazdek na niebie

Autor: PLues X deConstruktor

Właściwie to mnie nie ma. Piszę, poprawiam, komponuję i staram się każdego dnia przebudzić się do życia. Różnie to bywa... Gubię się we współczesności, a wygląda, że dobrze sobie radzę. Mam kłopot z brakiem kultury i merkantylizacją relacji międzyludzkich. Ale JESTEM.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s